Kategoria B

Po ukończeniu kursu prawa jazdy na samochodowy osobowe, a także pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego, osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B może kierować nie tylko wspomnianymi osobówkami, ale też ciągnikami rolniczymi, pojazdami wolnobieżnymi, czterokołowcami (masa pojazdu w przypadku przewozu rzeczy nie przekracza 550 kg, a osób 400 kg), motorowerem i motocyklem (prawo jazdy należy posiadać co najmniej 3 lata).

Szkolimy na samochodach:

1. Suzuki Baleno - zgodne z samochodami wykorzystywanymi podczas egzaminu w MORD w Nowym Sącz

2. Skoda Citigo - w cenie kursu podstawienie samochodu na egzamin

 

 PROGRAM SZKOLENIA

 

1)      Nazwa  szkolenia: „Prawo jazdy kategorii B”

 

2)  Czas trwania i sposób organizacji szkolenia: szkolenie obejmuje 60 godzin dla uczestnika szkolenia ( 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych) zajęcia teoretyczne zorganizowane są w formie wykładu, natomiast zajęcia praktyczne prowadzone są w ruchu drogowey oraz na placu manewrowym

3)   Wymagania wstępne dla uczestników szkolenia:  18 lat , profil kandydata kierowcy ( PKK )

4)   Cele szkolenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się z uwzględnieniem wiedzy, umiejętności
i kompetencji społecznych: Po zakończeniu szkolenia uczestnik stosuje się do przepisów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach samochodem osobowym. Monitoruje stan samochodu osobowego poprzez wykonywanie czynności obsługowych. Prawidłowo wykonuje manewry samochodem osobowym. Porusza się po różnych rodzajach dróg oraz skrzyżowań. Posiada zdolność samodzielnego stosowania zasad ekojazdy. Kursant został przygotowany do pozytywnego zdania egzaminu państwowego.

 

 5) Program nauczania:

 

       1. Przepisy ruchu drogowego: Podstawowe elementy ruchu: droga, pojazd, człowiek. Sposób organizacji ruchu drogowego: znaki i sygnały drogowe, przepisy ruchu drogowego. 

         2. Technika kierowania pojazdem

 

         3. Zarys budowy pojazdu i zasady obsługi technicznej

          4. Pierwsza pomoc

 

         5. Nauka jazdy w praktyce: Przygotowanie do jazdy. Jazda w ruchu drogowym w mieście i poza miastem w dzień i po zmierzchu. 

 

 

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu

AutoMoto Szkoła Copyright 2019 AUTO-MOTO-SZKOŁA. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polityka Prywatności  Polityka Plików Cookies
projekt i realizacja: iPolska.com.pl
Prawo jazdy Tęgoborze, Kierunek kariera Gorlice, Prawo jazdy Tęgoborze, Kurs prawa jazdy Tarnów, Kurs prawa jazdy Mszana Dolna